Studené příkrmy. Je to problém?

Zodpovězené
28. črc 2020

Dobrý den,

syn má 8,5 měsíce. Rád a s chutí jí jogurty, ovoce, ovocné pyré i kaši (mléčnou i nemléčnou), dále je ještě kojen. Problém je s masozeleninovými příkrmy. Nikdy jich nesnědl moc, ale poslední dobou je úplně odmítá. Nabízím samozřejmě každý den, ale někdy si dá jen 1 lžičku. Akceptuje je pouze někdy a musí být vyloženě studené z lednice, to dá půl misky.

Můžu mu takto studené podávat? Neublíží mu to?

Jogurty dávám v pokojové teplotě, kaši má teplou, tam problém není.

Může to být jen přechodné, že tento typ příkrmů odmítá? Mohu proto něco udělat?

Odmítá jakoukoliv strukturu pokrmů, domácí či kupované, nechce ani formou BLW, zkoušela jsem všechny možné druhy zeleniny, maso má telecí, kuřecí, krůtí, králičí, ale nechce nic. Nevím, jak postupovat. Při zavádění příkrmů bylo dodrženo, že měsíc měl jen zeleninu, poté maso, žloutek a až potom ovoce a další.
Zatím prospívá, ale pokud tohle má být hlavní jídlo, mám obavu, že mu časem bude něco chybět a hlavně nemám mu pak co podávat kromě sacharidů v ovoci a ten jogurt.

Moc děkuji za radu.

Dobrý den,

studený pokrm - je to trochu netypické (nespálil či neopařil si někdy při příkrmu pusinku?) , ale jestliže to není jeho výhradní stravování (jak uvádíte výše) a chlapec nemá s příjmem chladného jídla problémy (kašel, kuckání, zvracení, ap.), pak bych vyčkala, až změní názor a chutě.
Masozeleninový příkrm mu dále samozřejmě nabízejte, toto odmítání bývá dočasné.

Přeji Vám krásný zbytek dne.
MUDr. Lenka Emmerová