Co pomůže na zarudlé bradavky?

Zodpovězené
4. kvě 2024

Dobrý den,

začervenaly mi bradavky. Bolí mě.

Co mi pomůže?

Děkuji

Dobrý den,

bohužel nepíšete více informací, hlavně zda kojíte a jak dlouho. Pokud jste doposud kojila bez potíží a nyní začaly bradavky bolet - pálit, řezat, svědit, může jit o kvasinkovou infekce. Doporučuji Canesten, mazat častěji a menší vrstu, před kojení otřít. Prsa větrat a neuchovávat ve vlhkém teple.

Pokud kojíte krátce, mohou bradavky bolet kvůli poškozeným bradavkám při přisávání - tzv. ragády. Pak je třeba upravit techniku přikládání, bradavky mazat Purelanem, kokosovým olejem či jinou hojivou mastí.

Pokud vůbec nekojíte a bradavky zčervenaly, může jít opět o kvasinku, nicméně doporučuji návštěvu gynekologa.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová