Chce syna vidět po 6 letech. Mohla bych požádat soud o zákaz styku?

Zodpovězené
23. zář 2021

Dobrý den,

chci se zeptat. My jsme měli soud o výživné, kde jsem žádala 3500 Kč, alle soud rozhodl o 2500 Kč + 300 Kč dluh, takže dohromady 2800 Kč, ale teď o to nejde. Soudkyně se ptala, proč syna nevídá. Na to řekl, že k němu nemá citovou vazbu a že mu nechybí. A vlastně asi 5 min před skončením se ptal na střídavou péči (nechce platit alimenty). A hned ten den po soudu večer napsal, že by syna chtěl vidět. Ale mám strach, ať syna nechytne nějaký záchvat. Léčí se s ADHD a syn neví, že má otce. 6 let se na něho otec neptal. Ze začátku ani neplatil, má exekuci na alimentech. Ale fakt mám strach, ať nemá nějakou újmu na zdraví.

Mohla bych požádat soud o zákaz styku, když o syna nejevil zájem 6 let?

Jeho přítelkyně mi vyhrožovala střídavou péčí a on se toho chytl. Tak mám strach. že bude dělat zle a vše pro to, aby dostal tu střídavou péči.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

rozumíme Vaším obavám. O omezení či zákaz osobního styku otce s dítětem zažádat můžete, ale budete muset uvést závažné důvody, které Vás k tomuto rozhodnutí vedou. Soud vždy jedná v nejlepším zájmu dítěte, takže pokud usoudí, že by toto řešení bylo nejvhodnější, tak k zákazu či omezení dojít může. Bohužel Vám však nemůžeme sdělit jasnou odpověď, záleží na soudu, jakým způsobem rozhodne.

Přeji Vám krásný zbytek dne,
Helena Peterová
Odborný poradce
www.vasevyzivne.cz
tel.: 800 400 441