Dva zaměstnavatelé. Kdy je třeba ukončit pracovní vztah u bývalého zaměstnavatele?

Zodpovězené
31. srp 2022

Dobrý den,

momentalně čerpám ještě do dubna rodičovský příspěvek a nastoupila jsem do nové práce na částečný úvazek. Můj pracovní poměr u bývalého zaměstnavatele stále trvá.

Je potřeba ukončit pracovní poměr u bývalého zaměstnavatele hned nebo stačí, když ho ukončím až s ukončením rodičovské dovolené?

Děkuji za info.

Dobrý den,

děkujeme Vám za důvěru, s jakou se na nás obracíte.

Ptáte se nás, kdy je potřeba ukončit pracovní poměr u Vašeho prvního zaměstnavatele v situaci, kdy jste do dubna na rodičovském příspěvku a nastoupila jste do nové práce na částečný úvazek.

Zaměstnavatel je povinen Vám držet místo do 3let věku dítěte.
Je možné pracovat souběžně u více zaměstnavatelů. Zatím Vás tedy nic nenutí pracovní poměr u prvního zaměstnavatele ukončovat.

Pokud se do zaměstnání nevrátíte po 3. narozeninách Vašeho dítěte, už Vám zaměstnavatel nemusí místo dále držet a je možné, že Váš pracovní poměr zanikne takto.

Přejeme Vám i Vašim blízkým jen dobré.

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz