Screening a odběry krve 13+1tt. Stalo se některé z vás něco podobného?

vendymar
24. srp 2021

Ahoj holky,
Potřebuji trochu uklidnit a taky sdílet zda se některé z vás stalo něco podobného což věřím ze ano protože je toho teď ve světě hodně, ale k věci.
Minuli týden jsme byli na prvním screeningu plus odběr krve. Ultrazvuk nám vyšel na jedničku, ani jedna výtka od pana doktora, byla jsem nadšena 🍀 potom odběr krve a výsledky už nebyli tak pozitivní zprávy. Vyšlo mi s krve 1:62 možnost Downova syndromu. Doktor tvrdí ze ta možnost zdravého miminka je velká jelikož ultrazvuk byl úplně bez chyby. Tak jsem podstoupila další odběry krve které jsou dost nákladné a odesílají se do Ameriky a budu čekat týden na výsledky 🥺 četla jsem spoustu diskuzí ze to na podruhé nikomu už nevyšlo a mají vše v pořádku.
Tak věřím a doufám ze na tom budu stejně a budu mít zdrave miminko🙏🏻❤️
Přeji vám krasny den a moc zdraví 🍀🌻

sirinfirst
24. srp 2021

@vendymar kamarádka měla riziko 1:5 a miminko zdravé 😉

vendymar
autor
24. srp 2021

@sirinfirst Takové zprávy potřebuji, moc děkuji 🙏🏻🌻

hellblau13
24. srp 2021

@vendymar měla jsem to stejně, ultrazvuk dobrý, krev špatná. Riziko 1:19. Následovala amniocenteza a dnes mi tu leží zdravá holčička. Nenech se rozhodit, ta krev vychází často špatně 🍀🍀

nazka
24. srp 2021

@vendymar vím, že je lepší, když je utz dobrý a krev to kazí než naopak. Kolik je Ti let? I věk to hodně kazí.
Každopádně já měla ve své skupině holcinu, které vyšel Down 1:25000 (cca) a nakonec její holčička ho má. Tím chci říct, že se na to nemůžeme spoléhat tak ani tak a musíme taky věřit svým instiktům. Věřím, že to bude dobré 🙂

vendymar
autor
24. srp 2021

@hellblau13 Děkuji za podporu 🙏🏻 Moc to pomaha.

vendymar
autor
24. srp 2021

@nazka Je mi 31let, taky si říkám ze to muže ovlivňovat věk. Je to těžký, jak píšeš někdo to tebe ani nezjistí s testu a potom se jim takhle narodí miminko nemocné. Já věřím a cítím ze to bude dobre 🍀

nazka
24. srp 2021

@vendymar tak to bude dobré 🙂 mně právě 3lety rozdíl mezi těhotenstvími snížil downa až o 10000.. 🤷‍♀️

glk
24. srp 2021

@vendymar taky jsem měla ultrazvuk v pořádku a krev blbě. Výsledek riziko na DS 1:79. Podstoupila jsem odběr plodové vody a vše v pořádku. Dneska máme zdravého chlapečka ❤️ opravdu to vychází strašně často falešně pozitivně. Držím palce.

vendymar
autor
24. srp 2021

Ani nevíte jakou mi děláte radost takovými komentáři 🙏🏻🤗🍀

vendymar
autor
24. srp 2021

Jen nerozumím tomu, proč teda ty testy dělají když to většině vyjde špatně a při druhem odběru pozdej v pořádku. Tohle už by mohlo byt víc vychytane aby maminky nemuseli byt v takovém stresu🙄

kackavb
24. srp 2021

Ahoj. Ja ultrazvuk v pořádku a krev špatnou, downův syndrom 1:6. Mám krásného zdravého kluka. Kamarádka riziko na downa 1:5 a také zdravé dítě. Držím palce, ať to máš stejně✊

sirinfirst
24. srp 2021

@vendymar pravděpodobnost 1:62 není mizivá, ale pořád je hodně malá, musíš si uvědomit, že to znamená, že se stejnými výsledky jako ty, mělo 62 žen zdravé miminko a 1 s Downem.. takže to, že ve finále většinou plodovka vyjde dobře, pořád odpovídá tomu danému riziku.. Jestli nedejbože budeš ta 1, ale bez toho následného testu prostě nevíš..

lidija1234
24. srp 2021

@vendymar ahoj, nevím jestli jsi někde nečetla moji diskuzi ale prošla jsem si úplně stejnou situací. Ultrazvuk na jedničku a vyšla mě špatně krev, riziko myslím 1:7. Zaplatila jsem si taky ty drahé testy a týden čekala. Měla jsem za to že z nás chtějí tahat jenom peníze a že to beztak vyjde dobře, po týdnu mě zavolali a Downův syndrom mě vyloučili ale zase mě tam vyšel špatně jiný chromosom....nezbylo mi nic jiného než jít na odběr plodové vody. Musím říct že to čekání byly hrozné nervy! Nakonec vše dopadlo dobře a mimčo je zcela zdravé! upřímně po všech těch nervech a probrečených večerech bych možná už na žádnou genetiku příště nešla nebo možná radši rovnou hnedka na plodovku. Má rada asi zní, snaž se být v klidu a zbytečně se ještě víc nestresovat🙏 Věř sobě a mimču že všechno dopadne dobře❤

vendymar
autor
24. srp 2021

@kackavb to jsou pěkné zprávy, děkuji 🙏🏻🍀

vendymar
autor
24. srp 2021

@lidija1234 Tak to sis užila hodně trápení a to mi pravě vadí ze nechají se nás maminky tak trapit. Teď jak to píšeš ze by si radej ani nesla na žádnou genetiku tak jsem taky pro, radej bych pockala do toho dalšího screeningu a tam se ukáže víc.
Všechno bude určitě dobre, věřím tomu. A jsem šťastná ze u vás vše dobre dopadlo 🍀🌻

lidija1234
25. srp 2021

@vendymar ano mám stejný názor, pokud je ultrazvuk v pořádku a v rodině člověk nemá žádné nemoci tak bych věřila ultrazvuku. Říká se, že se maminka nemá stresovat a pro mě prvních 5 měsíců byl jeden velký stres takže příště už asi ne 😀 urcitě vše dobře dopadne, budu držet palce🍀

vendymar
autor
25. srp 2021

Budu se snažit řídit hlavou a věřit tomu ze je vše v pořádku, moc děkuji všem za zprávy, uklidnilo, potěšilo 🙏🏻🍀❤️ Krasny den vám přeji 🌻

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru