Proč 2měsíční miminko odmítá prs?

Zodpovězené
4. kvě 2024

Dobrý den,

máme 2měsíční miminko, které kojím a přikrmuji cévkou. Poslední tři dny strašně při kojení pláče, hlavně večer každý cuc a znovu se to opakuje při každém polknutí.

Dcerka je jinak naprosto dobré miminko, je naprosto klidná, dívá se, usmívá se. Jakmile má jít papat, tak začne dělat tohle. Musí být hladová, protože vůbec nepila. K cévce se ani nedostaneme, protože to končí strašným pláčem. Nelze utišit. Potom ji jdu uspat a najednou spinká, jako kdyby ani nepotřebovala jíst.

Bojím se, že bude dehydrovaná, když nic nechce papat. V noci a ráno mi to nedělá, ale kolem oběda to začne.

Jak jí můžu pomoci?

Děkuji

Dobrý den,

nepíšete, zda pláče i při dokrmu cévkou, předpokládám, že ne. Pokud je to tak, pak může být pláč způsobem nížším tokem mléka. K večeru klesá hladina hormonů v krvi a tok mléka může být nižší, mimi reaguje pláčem. Doporučji při každém kojení střídat prsa i několikrát, vždy, když se mimi začne zlobit. Můžete také zkusit měnit polohy. Pokud se stále mimi zlobí, přidejte cévku, ale jen jako dočasné řešení. Jde o opětovné navýšení laktace. Velmi pomáhá například prokojit několik nocí - vzít si mimi k sobě do postele a kojit v průběhu noci.

Hlídejte počůrané plenky, mimi by mělo mít min. 6 lépe více počůraných plen za 24 hodin - to značí dostatek tekutin.

Držím palce.

Přeji Vám krásný den.
Radka Jakubová