Alfahemolitický streptokok. Mohou pomoci probiotika Gynocaps?

Zodpovězené
31. kvě 2020

Dobrý den, pane doktore,

ve 22. týdnu mi byl předepsán kvůli výtoku Macmiror, po dobrání léčba probiotiky. Na kontrolním stěru mi byl nalezen alfahemolitický streptokok. Moje lékařka mi sdělila, že jde o celkem běžný nález a prozatím zkusíme přeléčit dalšími probiotiky (konkr. Gynocaps).

Nyní jsem ve 27. týdnu. Za 14 dní mám další poradnu a uvidí se.

Můj dotaz zní, zda si myslíte, že by tato probiotika mohla pomoci.

A jen pro mé ujištění....Nejedná se o streptokoka, který se zjišťuje těsně před porodem?

Děkuji za odpovědi a přeji hezký den.

Dobrý den,

tato probiotika by mohla pomoci. Pokud je ještě nemáte koupené, dal bych ještě raději Gynimun intim protect, ale rozdíl je malý.

V těhotenství se bojíme jediného streptokoka, a sice S. agalactiae (nebo také beta-hemplytický nebo také GBS) - ten, co tam máte, Vám (Vašemu těhotenství) nemůže uškodit.

Držím palce!

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň