Ureaplasma, léčba a následné otěhotnění. Za jak dlouho je možné těhotenství po dobrání léků obsahující tetracykliny?

Zodpovězené
25. dub 2024

Dobrý den,

ze stěrů z pochvy mi byla zjištěna ureaplasma. Byly mi předepsány léky Doxycycline na 10 dní.

S přítelem se chceme snažit o miminko, ale v příbalovém letáku je napsáno, že se léky nemají užívat, pokud plánuji těhotenství. Nechci nijak ohrozit budoucí těhotenství a miminko, ale samozřejmě chci, abych byla přeléčená a v pořádku.

Za jak dlouho je možné těhotenství po dobrání léků obsahující tetracykliny?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

otěhotnět můžete hned, jak doberete TTC. Pro jistotu bych jen zkontroloval negativitu té ureaplasmy u Vás i partnera a pak už nic nebrání...

Přeji Vám hezký zbytek dne,
MUDr. Jiří Emmer
neurolog a farmakolog, Plzeň